Zamów do godziny 15:00 a paczkę nadamy dziś!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak sprawdzić oryginalność AirPods?

2023-10-30
Jak sprawdzić oryginalność AirPods?

Słuchawki Apple AirPods nie bez powodu stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych słuchawek bezprzewodowych na rynku. Wszystko dzięki połączeniu czystego i mocnego dźwięku, aktywnej redukcji hałasu, intuicyjnej obsługi, wygodzie użytkowania, nowoczesnemu designowi i bezproblemowej współpracy z innymi urządzeniami z ekosystemu Apple. Niestety rosnąca popularność AirPods w połączeniu z wysoką ceną spowodowały wysyp tanich zamienników. Jak sprawdzić, czy wybrane AirPods są oryginalne?

Jak sprawdzić oryginalność słuchawek AirPods?

Chcąc sprawdzić, czy AirPods oferowane w sprzedaży są oryginalnym wyrobem marki Apple, należy zacząć od sprawdzenia numeru seryjnego. Każde oryginalne urządzenie Apple ma unikalny numer seryjny. W przypadku wszystkich modeli AirPods jest on umieszczony na spodzie pokrywy dołączonego etui ładującego. Numer ten widnieje też na oryginalnym pudełku. Ten sam numer powinien pojawić się w dokumentach potwierdzających zakup akcesorium. Co więcej, seryjny numer można też odszukać z pomocą sparowanego z nimi urządzenia Apple. Wystarczy w ustawieniach Bluetooth wyszukać sparowane słuchawki AirPods, a następnie wybrać opcję "więcej informacji", która dostarczy szczegółowych danych na temat sparowanego modelu słuchawek.

Weryfikacja numeru seryjnego

Po znalezieniu numeru seryjnego należy go jeszcze zweryfikować. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową producenta, na której wpisujemy odczytany numer seryjny. Jeśli wszystko się będzie zgadzać, to otrzymamy potwierdzenie oryginalności urządzenia w formie informacji o gwarancji.

Sprawdzenie i zweryfikowanie numeru seryjnego to pewny sposób na potwierdzenie czy słuchawki Apple AirPods są oryginalne. Oczywiście zanim sprawdzimy ich numer seryjny, możemy też zwrócić uwagę na kilka innych elementów.

Jak sprawdzić oryginalność AirPods

Jak rozpoznać nieoryginalne słuchawki?

Oryginalne słuchawki Apple AirPods, podobnie jak inne urządzenia pochodzące od giganta z Cupertino, to zawsze sprzęt wysokiej klasy. Dlatego podróbki niejednokrotnie można rozpoznać już na pierwszy rzut oka, właśnie przez to, że odbiegają jakością wykonania od oryginału.

Sygnałem alarmowym powinny być też wszelkie problemy z parowaniem urządzeń. Firma Apple bardzo dba, by wszystkie urządzenia z systemem iOS niezawodnie ze sobą współpracowały. Dlatego trudności w tym zakresie mogą świadczyć, że mamy do czynienia z nieoryginalnymi słuchawkami.

Elementem, który również może pomóc w rozpoznaniu podróbek słuchawek AirPods jest słaba jakość dźwięku. Słuchawki Apple Airpods, niezależnie od generacji, są urządzeniami dla wymagających, które oferują naprawdę dobre parametry. Dlatego testowane słuchawki nie wyróżniają się jakością dźwięku od zwykłych słuchawek, to istnieje duża szansa, że nie jest to oryginalny wyrób marki Apple.

Oczywiście ważnym elementem jest również opakowanie, które powinno być eleganckie, opatrzone w wyraźne nadruki i odpowiednie oznaczenia. Warto starannie je obejrzeć, aby upewnić się, że nie ma na nim żadnych widocznych niedoskonałości.

Zakup słuchawek AirPods z gwarancją oryginalności

Najpewniejszym sposobem na zakup oryginalnych AirPods jest zakup w oficjalnym sklepie Apple lub autoryzowanym punkcie sprzedaży. W przypadku zakupu słuchawek z innych źródeł warto upewnić się, czy mamy do czynienia z renomowanym i zaufanym sprzedawcą. Warto też korzystać z narzędzi online oferowanych przez Apple pozwalających sprawdzenie autentyczności produktów na podstawie wspomnianych numerów seryjnych.

Przeglądając oferty w internecie, należy zwrócić uwagę, czy nazwa i opis produktu nie zawierają błędów oraz czy zdjęcia akcesorium odpowiadają tym, które publikuje producent. Przed zakupem słuchawek AirPods warto też zwrócić uwagę na cenę. W większości przypadków kwota zbyt niska od cen rynkowych świadczy o tym, że nie mamy do czynienia z autentycznymi słuchawkami od firmy z nadgryzionym jabłuszkiem w logo.

Decydując się na zakup oryginalnych AirPods warto też stawiać na najwyższej jakości akcesoria, takie jak choćby ochronna obudowa do etui ładującego i słuchawek, która ochroni urządzenie przed wstrząsami, uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem i brudem.

Czy warto kupować zamienniki AirPods?

Oczywiście może się zdarzyć, że będą nas kusić atrakcyjne cenowo oferty zamienników dla oryginalnych AirPods. Czy zakup takiego akcesorium to dobry pomysł, jeśli nie stać nas na oryginalne, markowe produkty od giganta z Cupertino? Naszym zdaniem nie. Każdy kolejny model AirPods z etui ładującym zdobył serca użytkowników ponadprzeciętną jakością. Podróbki pochodzące od nieznanych firm, dostępne w niższych cenach, z pewnością nie zagwarantują nam takich samych wrażeń z ich użytkowania. Co więcej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich cena będzie zupełnie nieadekwatna do jakości. Dużo lepszym wyborem jest zakup dowolnych słuchawek spośród alternatywnych produktów o podobnych parametrach, dostępnych w portfolio innych znanych na rynku marek, zamiast udawania, że posiadane przez nas słuchawki są oryginalne. Zamienniki i tak nie zaoferują nam tego, co oryginalne produkty.

Jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne - podsumowanie

Podsumowując, chcąc zweryfikować czy AirPods są oryginalne, należy:

  • dokładnie obejrzeć opakowanie,
  • przyjrzeć się jakości wykonania słuchawek,
  • sprawdzić, czy AirPods bez problemu łączą się z innymi urządzeniami mobilnymi z iOS,
  • ocenić jakość dźwięku w słuchawkach,
  • odszukać i potwierdzić poprawność numeru seryjnego.

By mieć gwarancję udanych zakupów warto też unikać dokonywania zakupów z niesprawdzonych źródeł, szczególnie jeśli sprzedawcy kuszą nabywców niespotykanie niskimi cenami.

Apple AirPods

Oferta telesalon.pl

Na telesalon.pl znajdziesz również oryginalne słuchawki do telefonu - w tym Apple AirPods. Oferujemy zarówno słuchawki bezprzewodowe jak i słuchawki przewodowe.

Chcesz kupić w jednym miejscu więcej akcesoriów do swojego iPhone’a? U nas znajdziesz wiele akcesoriów GSM do smartfona z logiem jabłka. Największą popularnością cieszą się:

pixel