Zamów do godziny 15:00 a paczkę nadamy dziś!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak sprawdzić model telefonu Samsung?

2024-05-08
Jak sprawdzić model telefonu Samsung?

Kiedy chcesz uzyskać pomoc techniczną, kupić odpowiednie akcesoria lub po prostu dowiedzieć się, który model telefonu Samsung posiadasz, ważne jest, aby umieć zidentyfikować swój telefon. Niezależnie od tego, czy jest to składany Flip lub Fold, flagowy smartfon Galaxy S, telefon spośród modeli edycji specjalnej Fan Edition, smartfon z bardziej budżetowej serii Galaxy A lub Galaxy M, czy też telefon ze stosunkowo najmniej popularnej seria Xcover, z naszymi wskazówkami bez trudu ustalisz, jaki model telefonu posiadasz.

Wykorzystaj opcje systemowe

Najłatwiejszym sposobem na to, jaki model telefonu posiadasz, jest skorzystanie z opcji systemowych w ustawieniach telefonu. Wystarczy wejść w ustawienia, a następnie w ustawieniach urządzenia wybrać zakładkę, która najczęściej nazywa się "telefon - informacje" lub "informacje o telefonie". W zakładce tej będą szczegółowe informacje, w tym model telefonu, numer seryjny, informacje o oprogramowaniu i wiele więcej.

Skorzystaj z wyszukiwarki IMEI

Dobrym sposobem na to, jak sprawdzić informacje o telefonie, jest skorzystanie z wyszukiwarki numerów IMEI. Numer IMEI to 15 cyfrowy unikatowy numer smartfona, dzięki któremu można zidentyfikować konkretne urządzenie. Najłatwiej uzyskać go korzystając ze specjalnego kodu.

Jak sprawdzić model telefonu kodem? Należy wpisać na klawiaturze krótki kod *#06# i zatwierdzić go zieloną słuchawką, jak podczas nawiązywania połączenia telefonicznego. Na ekranie wyświetli się kilka numerów, z których jeden będzie unikalnym numerem urządzenia IMEI. Co dalej? Wystarczy w internecie znaleźć wyszukiwarkę IMEI i wpisać w nią uzyskany powyższym sposobem numer. To pozwoli uzyskać informacje o tym, z jakiego modelu urządzenia korzystasz, a także wiele innych przydatnych informacji o Twoim telefonie.

Jak sprawdzić model telefonu Samsung

Postaraj się o znalezienie pudełka

Oczywiście nie zawsze sprawdzenie modelu telefonu będzie takie proste. Mowa oczywiście o sytuacji, kiedy z różnych przyczyn nie mamy dostępu do telefonu, choćby z powodu jego awarii. W takim wypadku trzeba poszukać innych rozwiązań.

Chcąc sprawdzić model telefonu, możesz postarać się o znalezienie pudełka na telefon, z którego będzie można odczytać dokładną nazwę modelu i inne potrzebne informacje. Takie dane na temat telefonu wystarczą, by na przykład kupić odpowiednie akcesoria GSM: etui na telefon, szkło ochronne na telefon czy ładowarki do telefonu.

Pudełko Samsung

Obraz autorstwa Mateus Andre na Freepik

Sprawdź historię zakupów

Sposobem na to, jak sprawdzić model smartfona może być też przejrzenie dowodów zakupu. Rzeczy, takie jak smartfony, często zamawiamy przez internet, czasem też kupujemy je na raty, bierzemy w ramach abonamentu lub ubezpieczamy. Wszystko to zostawia ślady w postaci dokumentów papierowych lub elektronicznych na internetowych kontach klienta. Nawet jeśli nie uzyskasz z nich szczegółowych informacji, to takie dane jak nazwa modelu telefonu z pewnością tam się znajdą.

Poszukaj modelu telefonu na stronie producenta

Kolejnym rozwiązaniem, którym można się posłużyć, aby sprawdzić, jaki się ma telefon, jest poszukanie nazwy modelu na stronie producenta. Choć współczesne smartfony są dość mocno do siebie podobne, przynajmniej na pierwszy rzut oka, to każdy ma coś charakterystycznego, co odróżnia go od innych. Porównując telefony na stronie internetowej producenta z posiadanym telefonem, warto zwrócić uwagę na kolory obudowy, wielkość urządzenia, ilość obiektywów i ich układ czy też charakterystyczne przyciski. Niektóre telefony mają zakrzywiony lub składany ekran albo są wyposażone w rysik, co też dość mocno może je wyróżnić.

Wiemy, że nazwa urządzenia może dość szybko wylecieć z pamięci tym bardziej, że producenci często używają przeróżnych kombinacji cyfr i liter oraz oznaczeń, które pojawiają się też w modelach konkurencyjnych firm. Warto jednak wiedzieć, jak sprawdzić model telefonu w ustawieniach smartfona i nie tylko, ponieważ w wielu sytuacjach warto upewnić, jaki model posiadamy, choćby wtedy, gdy mamy zamiar kupić przydatne akcesoria i gadżety lub niezbędne części zamienne.

Na telesalon.pl znajdziesz części do Samsunga oraz akcesoria GSM:

pixel