Zamów do godziny 15:00 a paczkę nadamy dziś!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dlaczego warto używać oryginalnych części zamiennych?

2022-02-10
Dlaczego warto używać oryginalnych części zamiennych?

Sytuacja, w której smartfon upada na ziemię, może powodować przyspieszone bicie serca i stany przedzawałowe. Niestety nie zawsze telefon po spotkaniu z podłożem nadaje się do użytku. Najczęstszą usterką jest uszkodzony wyświetlacz. Jeżeli kompletnie nie nadaje się do użytku, to będziesz czuł się jak niewidomy próbujący poruszać się po zatłoczonej ulicy. Rozwiązaniem jest szybka naprawa z użyciem oryginalnych części zamiennych.

Jaką markę smartfona wybrać, aby był najmniej awaryjny?

Aktualnie na rynku działa wielu producentów smartfonów. Takie marki jak: Samsung, Sony czy Motorola nie mogą czuć się monopolistami, bo rynek z impetem podbija Huawei, HTC oraz Xiaomi. Do niedawna nieznane marki, takie jak OnePlus, Realme czy Oppo produkują coraz lepsze urządzenia i skutecznie zachęcają klientów do zakupu ich sprzętu.

Jeszcze kilka lat temu można było wskazać najlepszego producenta. Obecnie na rynku nie ma bezawaryjnych smartfonów. Problemy dotyczące oprogramowania, głośnika czy panelu dotykowego mogą dotknąć każde urządzenie bez względu na markę.

Jeżeli kupujesz nowego smartfona, to kieruj się przede wszystkim okresem gwarancji. Wielu sprzedawców oferuje możliwość przedłużenia ochrony gwarancyjnej, jednak warto zastanowić się, czy będziesz chciał korzystać ze swojego sprzętu więcej niż dwa lata.

Gdy zdecydujesz się na używane urządzenie, które nie ma gwarancji, warto sprawdzić dostępność części zamiennych oraz ich cenę. Czasami nowy wyświetlacz może przekroczyć wartość używanego smartfona. Jeżeli jednak jesteś przywiązany do swojego sprzętu, to naprawisz go bez problemu przy pomocy oryginalnych części i narzędzi serwisowych, jakie oferuje telesalon.pl w Warszawie.

Najczęstsze usterki i problemy ze smartfonami

Problemy i usterki smartfonów mogą być związane z oprogramowaniem lub samym sprzętem. Zawieszanie się aplikacji, zmniejszenie wydajności smartfona czy błędy podczas działania programu związane są przeważnie z usterką oprogramowania.

Jeżeli zauważyłeś, że Twój smartfon pracuje wolniej, a podstawowe działania zajmują mu więcej czasu, to powinieneś zwolnić miejsce na dysku twardym. Odinstalowanie zbędnych aplikacji powinno pomóc. Możesz też spróbować zrestartować urządzenie lub ponownie zainstalować najważniejsze programy. Większość użytkowników powinna poradzić sobie sama z tymi operacjami. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, aby poradzić sobie z wydajnością Twojego urządzenia, zgłoś się do specjalistów z telesalon.pl.

Większość usterek smartfonów to przeważnie uszkodzenia związane z nieprawidłowym użytkowaniem sprzętu. Są to przede wszystkim awarie mechaniczne spowodowane upadkiem telefonu. Zalicza się do nich między innymi:

  • pęknięcie wyświetlacza,
  • uszkodzenie kamery
  • awarię mikrofonu lub głośnika,
  • zużycie gniazda ładowania.

Problemy z ładowaniem smartfona nie muszą wynikać z uszkodzenia gniazda ładowania. Warto sprawdzić ładowarkę lub sam kabel.

Częstym problemem jest również brak zasięgu i usterki karty SIM. Nie musi to być związane z uszkodzeniem smartfona. Być może problem leży po stronie operatora. Warto jednak zaktualizować system. Jeżeli problem nie zniknie, skontaktuj się z serwisem.

Pamiętaj, że oryginalne części i narzędzia serwisowe skutecznie przywrócą pełną sprawność smartfona. Zamienniki niewiadomego pochodzenia szybciej się zużywają lub mogą prowadzić do uszkodzenia innych podzespołów.

Zastanawiasz się gdzie znaleźć oryginalne akcesoria telefoniczne w Warszawie? Nasz sklep jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Tam znajdziesz najwyższej jakości części i akcesoria do telefonu oraz profesjonalistów, którzy poradzą sobie z każdym problemem.

Dlaczego warto wybrać oryginalną baterię do smartfona?

Nie tylko producenci smartfonów rekomendują stosowanie oryginalnych baterii. Również prywatne serwisy naprawy polecają używanie markowych podzespołów. Oryginalna bateria nie będzie się przegrzewać i zapewni optymalną długość pracy smartfona. Baterie dedykowane danym markom, jak np. Samsung Galaxy J3 2017 bateria oryginalna EB-BJ330ABE - 2400 mAh, wcale nie odskakują ceną, a zapewniają lepsze działanie razem z telefonem marki Samsung.

Jeżeli kupisz zamiennik, który teoretycznie ma większą pojemność niż oryginalna bateria, to i tak nie masz pewności, że smartfon będzie pracował dłużej. Producenci zamienników często zawyżają pojemność swoich produktów. Pamiętaj również, że długość eksploatacji oryginalnych baterii jest znacznie dłuższa i potrafi przekroczyć trzy lata.

Nowy wyświetlacz - oryginalny czy zamiennik?

Oryginalne części i narzędzia serwisowe wpływają na działanie całego smartfona i wszystkich podzespołów. Jeżeli postanowisz kupić wyświetlacz innego producenta niż marka smartfona, to możesz mieć problemy z wyświetlaniem się na ekranie wszystkich informacji. Ponadto szybka nie zawsze prawidłowo zareaguje na dotyk palca.

Wyświetlacz jest jednym z najczęściej uszkadzanych elementów smartfona. Niestety ten element jest stosunkowo drogi, dlatego dobrze jest zabezpieczyć swój telefon przy pomocy solidnego etui. Jeżeli jednak dojdzie do pęknięcia lub zbicia szybki, to nie zastanawiaj się - kup oryginalną część zamienną. Będziesz miał pewność, że smartfon będzie działał tak dobrze, jak przed awarią.

Czy warto naprawiać telefon przy pomocy używanych części i akcesoriów serwisowych?

Niektórzy, chcąc zaoszczędzić na częściach, wybierają używane podzespoły. Pochodzą one z uszkodzonych smartfonów, lub tych, z zablokowaną płytą główną. Czasami taka naprawa się opłaca, ale nigdy nie masz pewności, jak długo dana część będzie sprawna. Może być tak, że już po kilku dniach będziesz musiał znowu pojawić się w serwisie, a na używane części nie ma gwarancji. W przypadku nowych podzespołów masz gwarancję producenta, więc nie ryzykuj i od razu zainwestuj w nieużywany sprzęt.

Uszkodzenia smartfonów najczęściej są winą użytkowników, dlatego należy szczególnie uważać na takie podzespoły, jak: wyświetlacz, głośnik, mikrofon, kamera i gniazdo ładowania. Jeżeli jednak Twój telefon ulegnie uszkodzeniu, najlepiej zleć naprawę specjaliście, który zamontuje oryginalną część. Aby wydłużyć żywotność urządzenia, zabezpieczaj je solidnym etui, unikaj skrajnych temperatur oraz przechowuj je w suchym miejscu. Jeżeli masz problem ze swoim smartfonem, już teraz skontaktuj się z naszym sklepem.

Polecane

pixel