Zamów do godziny 15:00 a paczkę nadamy dziś!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jaki uchwyt na telefon do samochodu?

2024-05-08
Jaki uchwyt na telefon do samochodu?

Telefon to urządzenie, bez którego trudno się obyć, także w trakcie prowadzenia samochodu. Aby jednak korzystanie z niego w trakcie jazdy nie zagrażało bezpieczeństwu i jednocześnie nie sprawiało, że kierowca będzie łamał przepisy, warto wyposażyć pojazd w uchwyt na telefon do samochodu. Okazuje się jednak, że duża różnorodność sprawia, iż wybór uchwytu nie jest prosty. Dlatego podpowiadamy,na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszy uchwyt na smartfon odpowiednio do własnych potrzeb i preferencji.

Jak i gdzie najlepiej zamontować uchwyt na telefon?

Uchwyty samochodowe bardzo różnią się od siebie pod wieloma względami. Jednym z wyróżników jest sposób mocowania uchwytu we wnętrzu pojazdu. Popularnym rozwiązaniem są uchwyty montowane do przedniej szyby przy pomocy przyssawki. Dobrze zamontowana gumowa lub silikonowa przyssawka mocno trzyma się powierzchni, a jednocześnie jest łatwa do zdjęcia. Zaletą montowania uchwytu na telefon na przedniej szybie jest to, że znajduje się on na linii wzroku, co ułatwia między innymi korzystanie z nawigacji GPS.

Kolejnym często spotykanym rozwiązaniem jest montaż uchwytu z pomocą taśmy klejącej. O ile przyssawkę można przyczepić wyłącznie do idealnie gładkich powierzchni, czyli w praktyce tylko do szyby, o tyle uchwyt z taśmą klejącą może być zamontowany w innych miejscach, na przykład na desce rozdzielczej. Dzięki temu użytkownik dużo większą swobodę w wyborze miejsca, w którym chce umieścić uchwyt. Jedyną niedogodnością jest to, że taki uchwyt jest trudniejszy do demontażu.

Kierowcy chętnie wybierają także uchwyty mocowane do kratki nawiewu. Ich atutem jest łatwy montaż i demontaż, bez pozostawiania żadnych śladów. Uchwyt wsuwany do kratki wentylacyjnej samochodu nie zasłania szyby, co jest przez wiele osób pożądane. Minusem jest jednak to, że podczas przejazdu przez nierówności uchwyt obciążony telefonem może się wysunąć z kratki wentylacyjnej. Aby tego uniknąć, warto postawić na naprawdę dobry uchwyt taki jak 3mk Memo Hug.

Uchwyt samochodowy 3MK Memo Hug

Uchwyt samochodowy 3MK Memo Hug

Oczywiście w sprzedaży są jeszcze uchwyty montowane na zagłówek, przeznaczone dla pasażerów siedzących z tyłu, ale z racji tego, że nie służą one kierowcy, nie będziemy się na nich skupiać. Warto jednak pamiętać o tym, że taki gadżet jest dostępny w sprzedaży, szczególnie jeśli często przewozimy dzieci, które będą zadowolone z możliwości oglądania bajek i ciekawych programów w trakcie podróży.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać Obraz autorstwa Freepik

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać pod względem trzymania telefonu?

Uchwyty do samochodów różnią się nie tylko pod względem sposobu montażu w pojeździe. Równie istotne jest to, w jaki sposób trzymają telefon i czy gwarantują mocny uchwyt urządzenia.

Najprostsze rozwiązanie oferuje klasyczny, zaciskany ręcznie uchwyt manualny, który mocno trzyma telefon. Jest to akcesorium proste w obsłudze, niezawodne i tanie, choć dla niektórych korzystanie z uchwytu manualnego może nie być wygodne.

Inna opcja to uchwyt grawitacyjny, który zaciska się sam, gdy tylko telefon zostanie w nim umieszczony, zapewniając mocne trzymanie telefonu. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla cięższych modeli telefonów, jednak tego typu uchwyty nie zawsze dobrze sobie radzą w orientacji poziomej.

Ciekawą opcję stanowi uchwyt magnetyczny, który trzyma telefon z pomocą magnesu. Oczywiście wymaga to przyklejenia magnesu do telefonu lub skorzystania z odpowiedniego etui na telefon, ale taki uchwyt, jak żaden inny zapewnia niezrównaną wygodę podczas umieszczania w uchwycie telefonu i zdejmowania go z niego. Godnym polecenia uchwytem magnetycznym jest na przykład produkt 3mk Magnet Power.

3mk uchwyt magnetyczny na kratkę nawiewu Magnet Power

3mk uchwyt magnetyczny na kratkę nawiewu Magnet Power

W sprzedaży są też mniej popularne, ale dość skuteczne uchwyty elektryczne, które automatycznie wykrywają położenie telefonu i zaciskają uchwyt, dopasowując się do telefonu. Uchwyt elektryczny jest to rozwiązanie bardzo solidne, ale wymaga dostępu do zasilania.

Uchwyty na telefon do samochodu a ładowanie

W przypadku uchwytów na telefon do samochodu istnieją dwie opcje związane z ładowaniem. Pierwsza to uchwyt bez rozwiązania umożliwiającego szybkie i wygodne ładowanie telefonu. Są to produkty, które służą wyłącznie do trzymania telefonu. W ich przypadku trzeba doprowadzić do nich przewód ładujący, który należy każdorazowo podłączać ręcznie do telefonu.

Alternatywą stanowią uchwyty, które mają wbudowaną ładowarkę indukcyjną. Dzięki temu uchwyt na telefon ładuje urządzenie za każdym razem, gdy ten zostanie na nim umieszczony. Przykład uchwytu, który zapewnia bezprzewodowe ładowanie to chociażby Samsung Wireless Car Charger. Oczywiście nie każdy telefon obsługuje ładowanie bezprzewodowe, ale stopniowo coraz więcej modeli telefonów będzie posiadać tę opcję, więc zakup takiego uchwytu może być dobrym pomysłem.

Samsung uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną Wireless Car Charger EP-H5300CBEGWW - 9W

Samsung uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną Wireless Car Charger EP-H5300CBEGWW - 9W

Każdy, kto często korzysta z telefonu w trakcie jazdy samochodem, raczej bez ładowania się nie obędzie, więc warto pamiętać, aby wybrać takie miejsce dla uchwytu, w którym podłączanie kabla będzie bezproblemowe, a sam kabel nie będzie przeszkadzał w prowadzeniu pojazdu.

Możliwość obracania telefonu

Niezależnie od miejsca, w którym się smartfon znajduje, a więc czy uchwyt będzie przymocowany do deski rozdzielczej samochodu, do przedniej szyby czy też do kratki wentylacyjnej, istotne jest, by ekran był zawsze dobrze widoczny dla kierowcy. Liczy się też możliwość korzystania z telefonu zarówno w orientacji pionowej, jaki i w orientacji poziomej. Może też się zdarzyć, że z telefonu będą chcieli korzystać pasażerowie, na przykład do oglądania wideo w trakcie podróży. W każdym z tych przypadków liczy się duża swoboda w zakresie ustawiania pozycji telefonu. Najlepiej radzą sobie z tym uchwyty o konstrukcji teleskopowej, takie jak 3MK Twist Automatic.

Uchwyt samochodowy 3MK Twist Automatic

Uchwyt samochodowy 3MK Twist Automatic

Na co zwracać uwagę kupując uchwyt na telefon do samochodu?

Najlepszy uchwyt samochodowy na telefon to taki, który zapewnia stabilny chwyt, tak aby uniknąć przypadkowego wypadnięcia podczas manewrów drogowych. Jest to bardzo ważne przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo jazdy i korzystania z telefonu w trakcie prowadzenia auta. Przy wyborze uchwytu należy zwrócić uwagę na sposób jego montażu i umiejscowienie, tak aby upewnić się, że uchwyt nie ogranicza widoczności.

Dużą zaletą jest też uniwersalność, tak aby uchwyt pasował do różnych modeli smartfonów, także wtedy, gdy są one umieszczone w ochronnym etui. W dodatku uchwyt powinien umożliwiać regulację pozycji, tak aby bez trudu dopasować kąt widzenia i dostęp do telefonu do aktualnych potrzeb. Na co jeszcze warto zwracać uwagę, wybierając uchwyt do samochodu?

Warto wybrać uchwyt, który będzie łatwy w montażu i demontażu, tak aby w razie konieczności łatwo zmieniać jego umiejscowienie lub bez problemu przenosić go pomiędzy pojazdami.

Ostatni ważny czynnik to materiał i jakość wykonania oraz elegancki design. Uchwyt samochodowy powinien być odporny na wstrząsy, promienie UV oraz na niskie i wysokie temperatury. Liczy się solidna konstrukcja, w tym niezawodny sposób mocowania uchwytu. Wszystko to sprawia, że uchwyt samochodowy spełni swoją funkcję, posłuży przez wiele lat, a przy tym będzie się doskonale prezentować. Uchwyt nie może też rysować lub w inny sposób niszczyć telefonu.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać?

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które odpowiadałoby każdemu użytkownikowi. Dla jednych liczy się łatwy dostęp do telefonu, dla innych możliwość jego montażu na kratce wentylacyjnej, a jeszcze dla innych opcja ładowania bezprzewodowego.

Użytkownik, który chce przenosić uchwyt pomiędzy pojazdami, z pewnością będzie zadowolony z uchwytu montowanego na kratkę wentylacyjną. Jest to też najlepsza opcja dla tych, którzy telefon najczęściej wykorzystują do rozmów telefonicznych.

Kierowca, który dużo czasu spędza w trasie i często korzysta z nawigacji, będzie usatysfakcjonowany z uchwytu montowanego na przedniej szybie, tak by urządzenie znajdowało się na wysokości wzroku.

Jeśli z uchwytu na telefon do samochodu będą też korzystać pasażerowie, na przykład do oglądania filmów i bajek w trakcie podróży, to odpowiedni będzie uchwyt o dużym zakresie ruchu głowicy lub uchwyt wyposażony w teleskopowe ramię.

Wybierając najlepszy uchwyt na telefon do samochodu, trzeba też wziąć pod uwagę nie tylko przyzwyczajenia i potrzeby kierowcy, ale i model pojazdu. Przykładowo w mniejszych samochodach lepiej postawić na uchwyt montowany do deski rozdzielczej lub nakładany na kratkę nawiewu, tak aby nie ograniczać widoczności.

Dobry uchwyt, zamontowany w odpowiednim miejscu, tak aby był widoczny, a jednocześnie by nie rozpraszał i nie przeszkadzał w obserwacji sytuacji na drodze, łatwy w obsłudze i zapewniający mocny chwyt sprawia, że korzystanie z telefonu podczas jazdy staje się bezpieczne. W dodatku korzystając z uchwytu na telefon do samochodu, nie łamiemy przepisów ruchu drogowego, bo jak wiadomo zgodnie z przepisami kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Uchwyt na telefon do samochodu jest więc najlepszym rozwiązaniem dla każdego kierowcy.

Gdzie kupić uchwyt na telefon do samochodu?

Uchwyt na telefon do samochodu nie jest zwykłym gadżetem. Jest to rzecz, która wpływa zarówno na bezpieczeństwo telefonu, jak i kierującego pojazdem. Łatwo sobie wyobrazić, że nagłe wypadnięcie telefonu z uchwytu może nie tylko spowodować zniszczenie urządzenia, ale i rozproszyć uwagę kierowcy, doprowadzając do wypadku.

Dlatego wybierając do telefonu samochodowy uchwyt, warto stawiać na oryginalne produkty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak choćby 3MK. Uchwyty na telefon do samochodu nie są drogie, więc nie warto na nich oszczędzać. W dodatku akcesorium wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego nawet po długim czasie użytkowania zapewni stabilny, solidny chwyt, łatwość użytkowania oraz doskonały wygląd, dopasowany do wnętrza pojazdu.

Zobacz najpopularniejsze uchwyty dostępne na telesalon.pl: uchwyty samochodowe do iPhone oraz uchwyty na telefon Samsung.

Polecane

pixel