Jakie etui do iPhone 12?

2021-12-14
Jakie etui do iPhone 12?

Jak zabezpieczyć smartfona, aby się nie zniszczył?

Nie tylko miłośnicy iPhone'a wiedzą, że jest to drogi smartfon wysokiej klasy, który nawet przez wiele lat nie traci na wartości. Dlatego zaraz po zakupie należy go skutecznie zabezpieczyć, tak aby służył, jak najdłużej. Kupując solidny pokrowiec, będziesz miał pewność, że za jakiś czas odsprzedasz swój sprzęt i zakupisz nowy model.

Pokrowiec do iPhone'a 12 nie jest jedynym sposobem na skuteczne zabezpieczenie tego modelu przed uszkodzeniem. Dobrym rozwiązaniem jest naklejenie na wyświetlacz hartowanego szkła. Mimo że niektóre futerały mają klapkę zabezpieczającą ekran, to i tak drobne zanieczyszczenia mogą zarysować szybkę. Dodatkowe zabezpieczenie wyświetlacza nie jest drogie, a potrafi skutecznie ochronić telefon.

Warto od razu zakupić kilka szkieł, bo podczas intensywnego użytkowania iPhone'a zabezpieczenie może pęknąć. Wtedy bez problemu ściągniesz zużyte szkło, założysz nowe i znowu będziesz cieszył się krystalicznie czystym obrazem. Założenie hartowanej osłony nie jest trudne, ale należy pamiętać o wyczyszczeniu wyświetlacza przed jej naklejeniem.

Pamiętaj, że pokrowce i szkła zabezpieczające nie dają stuprocentowej gwarancji ochrony telefonu. Twój iPhone może tak niefortunnie upaść, że nawet najlepsze etui go nie ochroni. Jednak nawet najtańszy futerał jest lepszym zabezpieczeniem niż jego brak. Oprócz etui warto jeszcze pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które przedłużą żywotność smartfona.

Staraj się trzymać iPhone'a w głębokiej kieszeni. Najlepiej, jeżeli będzie ona zasuwana na zamek błyskawiczny. Telefony najczęściej wypadają podczas siadania i wstawania, dlatego zwróć szczególną uwagę, wychodząc z samochodu, bo Twój telefon może mieć nieprzyjemne spotkanie z asfaltem. Unikaj również umieszczania iPhone'a w tylnej kieszeni, bo przez przypadek na niego usiądziesz.

Jeżeli używasz telefonu podczas treningu na siłowni lub w czasie joggingu, to zainwestuj sportowy futerał mocowany na ramię. Trzymanie niezabezpieczonego smartfona w kieszeni sprawi, że wraz z potem dostanie się do niego wilgoć.

Na co zwrócić uwagę wybierając pokrowiec do iPhone 12?

Wybierając pokrowiec do iPhone'a 12 kieruj się przede wszystkim jakością. Nie inwestuj w najtańsze rozwiązania, bo mogą w pełni nie ochronić smartfona. Wybierz odporne i  zarazem eleganckie etui do iPhone'a 12 czy iPhone’a 12 Pro Max, bo przecież jego zadaniem nie jest tylko ochrona, ale również ozdoba.

Nie warto kupować tanich pokrowców sprowadzanych z Chin. Mogą one powodować przegrzewanie się smartfona. Często są one również źle spasowane i niedokładnie przylegają do obudowy. Konsekwencją jest dostawanie się pod pokrowiec drobnych zanieczyszczeń, które rysują i niszczą telefon.

Upewnij się, że Twój pokrowiec do iPhone'a 12 posiada wszystkie otwory technologiczne, które pozwolą na bezproblemowe podłączenie ładowarki, zrobienie zdjęcia czy używanie przycisków. Bywa, że producenci zapominają o drobnych szczegółach, takich jak wykonanie otworu na słuchawki. Nie jest to duży problem, bo samemu możesz to naprawić. Na szczęście w produktach renomowanych firm te problemy w ogóle nie występują.

Jakie typy pokrowców do iPhone'a dostępne są na rynku?

Na rynku jest tak wiele pokrowców do iPhone'a, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz zakupić etui w dowolnym kolorze z ulubionym wzorem i motywem. Na zamówienie kupisz futerał z wybraną przez siebie grafiką. Popularne są również etui z trójwymiarowym designem.

Pokrowce silikonowe i skórzane z miejscem na karty kredytowe

Pokrowce do iPhone'a 12  czy iPhone’a 12 Mini nie tylko zabezpieczają telefon, ale również mogą służyć jako schowek na karty kredytowe i płatnicze. Apple stworzył dedykowany portfel, który przy pomocy magnesu możesz przyczepić do tylnej obudowy smartfona.

Jeżeli nie chcesz na stałe umieszczać telefonu w obudowie, to pomyśl o skórzanym etui, z którego możesz w każdej chwili wyjąć iPhone'a. Warto wybrać pokrowiec z funkcją MagSafe, która umożliwia ładowanie telefonu bez wyjmowania z futerału.

Praktyczne i bezpieczne są etui silikonowe. Gumowy materiał idealnie przylega do smartfona i skutecznie chroni przed uszkodzeniami.

Silikonowy pokrowiec zabezpiecza przed kurzem i drobnymi zanieczyszczeniami, które mogłyby dostać się pod obudowę. To etui nieznacznie pogrubia telefon i umożliwia swobodne korzystanie z wszystkich funkcji iPhone'a.

Jeżeli szukasz czegoś eleganckiego, zainwestuj w skórzane zabezpieczenie. Takie etui często ma dodatkowe schowki i dobrze prezentuje się nie tylko na spotkaniach biznesowych.

Specjalistyczne pancerne i wodoodporne pokrowce.

Niektóre pokrowce wyposażone są w specjalny slider, który chroni aparat przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Kamerę możesz w każdej chwili łatwo odsłonić jednym ruchem palca.

Dla osób pracujących w terenie poleca się pokrowce z dodatkowymi wzmocnieniami. iPhone w pancernym etui będzie odporny na wstrząsy i upadki. Wzmacniane narożniki sprawiają, że smartfon może wytrzymać nawet potencjalnie groźne uderzenia.

Jeśli często przebywasz w miejscach, gdzie telefon może mieć kontakt z wodą, to zainwestuj w wodoodporny pokrowiec z certyfikatem IP68. Będziesz miał pewność, że z Twoim iPhonem nic się nie stanie nawet 2 metry pod wodą.

Jak zapewne wiesz, iPhone 12 czy iPhone 12 Pro Max nie są najnowszym dzieckiem Apple'a. Jeżeli zdążyłeś już zakupić nowego smartfona tego producenta, to wybierz etui do iPhone 13.

Niestety smartfony nie są pancernymi produktami i codziennie narażone są na uszkodzenia. Każdy świadomy użytkownik iPhone'a powinien wyposażyć się w dobrej jakości futerał. Pamiętaj, że nawet najtańsze etui jest lepszym zabezpieczeniem niż jego brak.

pixel